Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Zwierzyniec jest niewielkim miasteczkiem na Roztoczu, w którym znajduje się aż 68 pomników, figur i tablic. Jeden pomnik przypada na około 50 mieszkańców. Jest to rekord ogólnopolski. Dla porównania w Warszawie aby zachować taką proporcję musiałoby być ponad 34 tysiące pomników.Najciekawsze pomniki w Zwierzyńcu

- Pomnik szarańczy na pamiątkę zwalczenia tych owadów w 1711 roku, stojący przy skrzyżowaniu ulic Browarnej i Wachniewskiej
- Monument, pod którym według legendy pogrzebano psa królowej Marysieńki
- Pomnik nazywany „oko opatrzności” z 1852 roku, wyjątkowo tajemniczy, bo nie wiadomo dokładnie kto i co chciał w ten sposób upamiętnić, znajduje się koło Stawu KościelnegoSą też pomniki bardziej zwyczajne, np. poświęcone Dzieciom Zamojszczyzny, francuskim jeńcom wojennym, akowcom, leśnikom, kamień upamiętniający wizytę papieża Jana Pawła II w Zamościu, figura Matki Bożej, figura Św. Jana Nepomucena i wiele innych. Wystarczy rozejrzeć się dokładnie spacerując po Zwierzyńcu.

Zwierzyniec noclegi

Zwierzyniec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 71820 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134075 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020