Pomnik Zwycięstwa nad faszyzmem w Brzegu

Pomnik Zwycięstwa nad faszyzmem w Brzegu

Pomnik bohaterów walk z hitlerowskim faszyzmem w Brzegu powstał w grudniu 1972 roku z inicjatywy społeczeństwa powiatu Brzeg. Upamiętnia on bohaterskie walki żołnierzy polskich i radzieckich przeciwko wojskom niemieckim. Zauważyć można na nim wyryty napis: Walki partyzanckie lasy janowskie lasy lipskie puszcza solska.Pomnik Zwycięstwa nad faszyzmem
Róg ul. Wrocławskiej i Oławskiej, BrzegAvatar użytkownika
Sławko Krajtroter 8867 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020