Wejherowo - pomnik założyciela miasta na Rynku, Marcin_Henioo

Pomnik założyciela Wejherowa

(4.1 głosów: 22)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Na Rynku starego miasta w Wejherowie stoi sporej wielkości pomnik założyciela miasta - Jakuba Wejherta. Pomnik znajduje się na placu, który również nosi imię tego człowieka, tak ważnego w dziejach miasta.

Legenda o założeniu miasta opowiada, że właśnie w tym miejscu odbyło się spotkanie Jakuba Wejhera z królem Władysławem IV. Król suto przyjęty przez Jakuba obiecał, że wybuduje na swojej ziemi kościół i klasztor.

pomnik Jakuba Wejhera, Danusia
pomnik Jakuba Wejhera, Danusia


Dotrzymał tego przyrzeczenia i w 1643 roku podpisał dokument o powołaniu osady Wejherowska Wola, a pierwszym budynkiem był kościół Świętej Trójcy , istniejący do dnia dzisiejszego. Prawa miejskie Wejherowo otrzymało 7 lat później.

W 1982 roku został powołany Społeczny Komitet Pomnika Jakuba Wejhera, jednak uroczyste odsłonięcie pomnika nastąpiło dopiero w 1991 roku. Miejsce w okolicy pomnika Jana Wejherta to podobno miejsce spotkań zakochanych!

, mokunka
, mokunka


Pomnik Wejhera
Rynek, Wejherowo

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Wejherowo noclegi

Wejherowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022