Wejherowo - pomnik założyciela miasta na Rynku, Marcin_Henioo

Pomnik założyciela Wejherowa

(4.1 głosów: 22)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Na Rynku starego miasta w Wejherowie stoi sporej wielkości pomnik założyciela miasta - Jakuba Wejherta. Pomnik znajduje się na placu, który również nosi imię tego człowieka, tak ważnego w dziejach miasta.Legenda o założeniu miasta opowiada, że właśnie w tym miejscu odbyło się spotkanie Jakuba Wejhera z królem Władysławem IV. Król suto przyjęty przez Jakuba obiecał, że wybuduje na swojej ziemi kościół i klasztor.

, mokunka
, mokunka

Dotrzymał tego przyrzeczenia i w 1643 roku podpisał dokument o powołaniu osady Wejherowska Wola, a pierwszym budynkiem był kościół Świętej Trójcy , istniejący do dnia dzisiejszego. Prawa miejskie Wejherowo otrzymało 7 lat później.W 1982 roku został powołany Społeczny Komitet Pomnika Jakuba Wejhera, jednak uroczyste odsłonięcie pomnika nastąpiło dopiero w 1991 roku. Miejsce w okolicy pomnika Jana Wejherta to podobno miejsce spotkań zakochanych!

Pomnik Wejhera
Rynek, WejherowoGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Wejherowo noclegi

Wejherowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wejherowo
Pomniki i rzeźby
Normalna
pomniki
54°36'7N, 18°14'23E
14 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację