Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Pomnik włókniarek Wrzeciono w Częstochowie

Pomnik włókniarek Wrzeciono w Częstochowie

Pomnik włókniarek Wrzeciono
Rondo Mickiewicza
ul. 1 Maja, Częstochowa

50°48'1" N, 19°7'4" E

Pomnik włókniarek Wrzeciono w Częstochowie to monument, który zwieńczył rondo im. A. Mickiewicza w 1977 roku. Pomnik został postawiony ku czci częstochowskich włókniarek - symbolu tradycji Częstochowy jako ośrodka przemysłu włókienniczego, który kojarzony jest przede wszystkim z dzielnicą Stradom, w której stoi pomnik. Autorem projektu jest Władysław Łyczba, a inspiracją dla niego stały się kobiety pracujące przy krosnach. Pomnik składa się z 32 bloków piaskowca szydłowieckiego.Pomnik w formie wrzeciona szerszą część ma zakomponowaną w formie fryzu biegnącego dookoła, a przedstawiającego kobiety - włókniarki z wrzecionami w dłoniach połączone długimi pętami nici i płótna.

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136462 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020