Pomnik włókniarek Wrzeciono w Częstochowie, Magdalena

Pomnik włókniarek Wrzeciono w Częstochowie

(4 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pomnik włókniarek Wrzeciono w Częstochowie to monument, który zwieńczył rondo im. A. Mickiewicza w 1977 roku. Pomnik został postawiony ku czci częstochowskich włókniarek - symbolu tradycji Częstochowy jako ośrodka przemysłu włókienniczego, który kojarzony jest przede wszystkim z dzielnicą Stradom, w której stoi pomnik. Autorem projektu jest Władysław Łyczba, a inspiracją dla niego stały się kobiety pracujące przy krosnach. Pomnik składa się z 32 bloków piaskowca szydłowieckiego.

Pomnik w formie wrzeciona szerszą część ma zakomponowaną w formie fryzu biegnącego dookoła, a przedstawiającego kobiety - włókniarki z wrzecionami w dłoniach połączone długimi pętami nici i płótna.Adres

Pomnik włókniarek Wrzeciono
Rondo Mickiewicza
ul. 1 Maja, Częstochowa

GPS: 50°48'1N, 19°7'4E

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022