Pomnik Władysława Jagiełły w Oleśnie

Pomnik Władysława Jagiełły w Oleśnie

Pomnik Władysława Jagiełły w Oleśnie małopolskim stoi dosłownie w centrum miejscowości, tuż obok Urzędu Gminy i biblioteki.Zadbany pomnik Jagiełły jest sporych rozmiarów, stoi na dość wysokim, kamiennym postumencie. Na dole znajduje się napis oraz figura lwa. Lew to symbol potęgi i chwały towarzyszącej zwycięstwom.Pomnik Władysława Jagiełły wybudowany został w 1910 roku, z okazji 500-lecia zwycięskiej dla Polaków Bitwy pod Grunwaldem. Pomnik króla Jagiełły jest miejscem w Oleśnie, pod którym odbywa się większość lokalnych uroczystości.

Pomnik Jagiełły
ul. Jagiełły, Olesno

Olesno woj. małopolskie noclegi

Olesno woj. małopolskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220337 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118968 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020