, mokunka

Pomnik Władysława Jagiełły w Oleśnie

(4.3 głosów: 3)
Oceń i napisz opinię

Pomnik Władysława Jagiełły w Oleśnie małopolskim stoi dosłownie w centrum miejscowości, tuż obok Urzędu Gminy i biblioteki.Zadbany pomnik Jagiełły jest sporych rozmiarów, stoi na dość wysokim, kamiennym postumencie. Na dole znajduje się napis oraz figura lwa. Lew to symbol potęgi i chwały towarzyszącej zwycięstwom.

Pomnik Władysława Jagiełły wybudowany został w 1910 roku, z okazji 500-lecia zwycięskiej dla Polaków Bitwy pod Grunwaldem. Pomnik króla Jagiełły jest miejscem w Oleśnie, pod którym odbywa się większość lokalnych uroczystości.Pomnik Jagiełły
ul. Jagiełły, Olesno

Olesno woj. małopolskie noclegi

Olesno woj. małopolskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°12'3N, 20°55'41E
20 kwiecień 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację