Pomnik urwisa w Rzeszowie, Danusia

Pomnik urwisa w Rzeszowie

(4.4 głosów: 21)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W lipcu 2014 roku koło Elektromotażu w Rzeszowie stanął chyba jedyny w Polsce pomnik urwisa. Jego wykonawcą jest rzeźbiarz Krzysztof Brzuzan. Pomnik przedstawia nastoletniego łobuziaka z lat 60-tych XX wieku, z procą w dłoni, celującego w uliczną latarnię.W zamyśle autora, z przymrużeniem oka, miał to być "najmniejszy pomnik czynu rewolucyjnego". Obok rzeźby sympatycznego chłopca z brązu stoi niezwykła, ciekawa w kształcie lampa uliczna oraz dwie ławeczki. Nietypowy rzeszowski pomnik ma szansę stać się jednym z symboli tego miasta.

Pomnik urwisa
ul. Przemysłowa, RzeszówGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Rzeszów noclegi

Rzeszów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rzeszów
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki
50°2'8N, 22°0'11E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie


Dość kontrowersyjny...

Grzegorz Krzemiński

Dlaczego nie ma najsłynniejszego pomnika w Rzeszowie

 

link:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomnik_Czynu_Rewolucyjnego_w_Rzeszowie

Michał Skowroński

Rzeszów ciekawymi pomnikami stoi...

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021