Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Pomnik Upokorzony w Słupsku, Danusia

Pomnik Upokorzony w Słupsku

(4.3 głosów: 7)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Na Skwerze Pierwszych Słupszczan w Słupsku stoi pomnik "Upokorzony" autorstwa Fritza Klimscha, wybitnego niemieckiego rzeźbiarza. Rzeźba przedstawia postać nagiego mężczyzny zamyślonego nad losem Niemiec, swojej ojczyzny.Jego smutek dotyczy upokorzenia, jakiego doznały Niemcy po traktacie wersalskim kończącym I wojnę światową. Pomnik datuje się na rok 1919. Początkowo stał na rodowym cmentarzu rodziny Gamp w Damnicy. Ozdabiał grób barona Karla von Gamp. Mieszkańcy nazywali go "Janem".

Rzeźbę sprowadziła Klara von Gamp na grób swego męża. Pomnik stał w Damnicy do 1970 roku, w tym roku został sprowadzony do Słupska i ustawiony na Skwerze Pierwszych Słupszczan, gdzie stoi do dziś.Pomnik Upokorzony
Skwer Pierwszych Słupczan, ul. S. Starzyńskiego, Słupsk

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Słupsk
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki
54°27'59N, 17°1'37E
28 wrzesień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację