Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Pomnik Świerczewskiego w Jabłonkach, Danusia

Pomnik Świerczewskiego w Jabłonkach

(3.1 głosów: 26)
Oceń i napisz opinię

Pomnik generała Karola Świerczewskiego "Waltera" stoi w Jabłonkach. Jest to modernistyczny obelisk z medalionem z twarzą Waltera zwróconą w stronę miejsca bitwy. Jego autorem jest Franciszek Strynkiewicz.Pomnik znajduje się na Placu Wolności w pobliżu miejsca, gdzie 28 marca 1947 roku generał został śmiertelnie ranny.

Pomnik jest doskonale widoczny z drogi 893 (wielka pętla bieszczadzka). Kilka metrów dalej, za pomnikiem w dokładnym miejscu śmierci Waltera położono pamiątkowy kamień. W oddali za pomnikim wznosi się wzgórze Walter (836 m n.p.m.) ze szlakiem turystycznym.Pomnik Karola Świerczewskiego
Pl. Wolności, Jabłonki

Booking.com
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki
49°16'33N, 22°17'7E
27 wrzesień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację