Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Pomnik Św. Stanisława Kostki w Przasnyszu, Danusia

Pomnik Św. Stanisława Kostki w Przasnyszu

(5 głosów: 3)

Pomnik Św. Stanisława Kostki w Przasnyszu stoi w Parku Miejskim, w pobliżu kościoła farnego czyli kościoła Wniebowzięcia NMP, w którym niegdyś ten Święty został ochrzczony, a w którym dziś znajdują się jego relikwie. Autorem pomnika jest były organista tego kościoła - Piotr Grabowski. Rok wcześniej przed wystawieniem pomnika Św. Stanisław Kostka został ustanowiony patronem miasta.

Pomnik Św. Stanisława Kostki
Park Miejski, ul. Św. Stanisława Kostki, PrzasnyszBooking.com
Pomniki i rzeźby
Normalna
pomniki
53°1'19N, 20°52'48E
11 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację