Pomnik Św. Stanisława Kostki w Przasnyszu

Pomnik Św. Stanisława Kostki w Przasnyszu

Pomnik Św. Stanisława Kostki w Przasnyszu stoi w Parku Miejskim, w pobliżu kościoła farnego czyli kościoła Wniebowzięcia NMP, w którym niegdyś ten Święty został ochrzczony, a w którym dziś znajdują się jego relikwie. Autorem pomnika jest były organista tego kościoła - Piotr Grabowski. Rok wcześniej przed wystawieniem pomnika Św. Stanisław Kostka został ustanowiony patronem miasta.

Pomnik Św. Stanisława Kostki
Park Miejski, ul. Św. Stanisława Kostki, Przasnysz

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021