Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Pomnik Romana Ignatowskiego w Ciechocinku, Danusia

Pomnik Romana Ignatowskiego w Ciechocinku

(3.8 głosów: 5)
Oceń i napisz opinię

Pomnik dr Romana Ignatowskiego (1805-89) znajduje się naprzeciwko Łazienek nr I, na deptaku w Ciechocinku. Postawiono go w 1987 roku z okazji 150-lecia miasta. Wykonane z brązu popiersie upamiętnia postać zasłużonego dla uzdrowiska lekarza balneologa, nazywanego "Księciem na Ciechocinku".Między innymi był on współtwórcą budowy zakładu wód mineralnych i łazienek. Od 1841 roku praktycznie do końca życia pełnił funkcję lekarza zdrojowego. Prowadził badania nad zdrowotnym wpływem solanki na ciało człowieka, swoje opracowania publikował na łamach prasy. Angażował się także w organizację życia kulturalnego Ciechocinka, np. w organizację Teatru Letniego. Autorem pomnika byl Tadeusz Wojtasiak.

Pomnik Ignatowskiego
al. Armii Krajowej, CiechocinekGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Ciechocinek noclegi

Ciechocinek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ciechocinek
Pomniki i rzeźby
Normalna
pomniki
52°52'45N, 18°47'44E
02 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację