Pomnik przyrody Zakochana Para w Krutyniu

Pomnik przyrody Zakochana Para w Krutyniu

Zakochana Para w Krutyniu na Mazurach jest pomnikiem przyrody, który tworzą dwa drzewa: sosna pospolita i dąb szypułkowy. Rosnąc oddzielnie byłyby całkiem zwyczajne, ale one wyglądają, jakby się przytulały. Sosna ma 270 lat, 27 m wysokości i 275 cm obwodu, dąb ma 180 lat, 18 m wysokości i 200 cm obwodu.Sosna była już dużym drzewem, gdy z żołędzia prawdopodobnie schowanego w mchu przez sójkę wykiełkował dąb. Rosnąc pochylał się i wyciągał gałęzie w stronę światła, czyli tam, gdzie akurat była sosna. Dąb obejmuje ją konarami i wygląda jakby zakochał się w starszej o 90 lat towarzyszce życia.

Droga do Zakochanej Pary stanowi fragment ścieżki przyrodniczej Krutyń - Zgon i żółtego szlaku pieszego im. Karola Małłka. Pomnik przyrody stoi około 300 m od mostku w Krutyni przy drodze w kierunku Jeziora Mokrego.

Zakochana Para
szlak żółty im. Małłka, KrutyńMazury noclegi

Mazury to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73331 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021