Pomnik przyrody Zakochana Para w Krutyniu, Joanna

Pomnik przyrody Zakochana Para w Krutyniu

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Zakochana Para w Krutyniu na Mazurach jest pomnikiem przyrody, który tworzą dwa drzewa: sosna pospolita i dąb szypułkowy. Rosnąc oddzielnie byłyby całkiem zwyczajne, ale one wyglądają, jakby się przytulały. Sosna ma 270 lat, 27 m wysokości i 275 cm obwodu, dąb ma 180 lat, 18 m wysokości i 200 cm obwodu.

Sosna była już dużym drzewem, gdy z żołędzia prawdopodobnie schowanego w mchu przez sójkę wykiełkował dąb. Rosnąc pochylał się i wyciągał gałęzie w stronę światła, czyli tam, gdzie akurat była sosna. Dąb obejmuje ją konarami i wygląda jakby zakochał się w starszej o 90 lat towarzyszce życia.Droga do Zakochanej Pary stanowi fragment ścieżki przyrodniczej Krutyń - Zgon i żółtego szlaku pieszego im. Karola Małłka. Pomnik przyrody stoi około 300 m od mostku w Krutyni przy drodze w kierunku Jeziora Mokrego.

Zakochana Para
szlak żółty im. Małłka, KrutyńPomnik przyrody Zakochana Para w Krutyniu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Mazur wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Mazury noclegi

Mazury to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Mazury
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
drzewa pomnikowe
53°41'18N, 21°25'21E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021