Pomnik przyrody Zakochana Para w Krutyniu, Joanna

Pomnik przyrody Zakochana Para w Krutyniu

Zakochana Para w Krutyniu na Mazurach jest pomnikiem przyrody, który tworzą dwa drzewa: sosna pospolita i dąb szypułkowy. Rosnąc oddzielnie byłyby całkiem zwyczajne, ale one wyglądają, jakby się przytulały. Sosna ma 270 lat, 27 m wysokości i 275 cm obwodu, dąb ma 180 lat, 18 m wysokości i 200 cm obwodu.Sosna była już dużym drzewem, gdy z żołędzia prawdopodobnie schowanego w mchu przez sójkę wykiełkował dąb. Rosnąc pochylał się i wyciągał gałęzie w stronę światła, czyli tam, gdzie akurat była sosna. Dąb obejmuje ją konarami i wygląda jakby zakochał się w starszej o 90 lat towarzyszce życia.

Droga do Zakochanej Pary stanowi fragment ścieżki przyrodniczej Krutyń - Zgon i żółtego szlaku pieszego im. Karola Małłka. Pomnik przyrody stoi około 300 m od mostku w Krutyni przy drodze w kierunku Jeziora Mokrego.Zakochana Para
szlak żółty im. Małłka, Krutyń

Mazury noclegi

Mazury to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Mazury
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
drzewa pomnikowe
53°41'18N, 21°25'21E
03 listopad 2016
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację