Pomnik przyrody Zakochana Para w Krutyniu, Joanna

Pomnik przyrody Zakochana Para w Krutyniu

(5 głosów: 2)

Zakochana Para w Krutyniu na Mazurach jest pomnikiem przyrody, który tworzą dwa drzewa: sosna pospolita i dąb szypułkowy. Rosnąc oddzielnie byłyby całkiem zwyczajne, ale one wyglądają, jakby się przytulały. Sosna ma 270 lat, 27 m wysokości i 275 cm obwodu, dąb ma 180 lat, 18 m wysokości i 200 cm obwodu.Sosna była już dużym drzewem, gdy z żołędzia prawdopodobnie schowanego w mchu przez sójkę wykiełkował dąb. Rosnąc pochylał się i wyciągał gałęzie w stronę światła, czyli tam, gdzie akurat była sosna. Dąb obejmuje ją konarami i wygląda jakby zakochał się w starszej o 90 lat towarzyszce życia.

Droga do Zakochanej Pary stanowi fragment ścieżki przyrodniczej Krutyń - Zgon i żółtego szlaku pieszego im. Karola Małłka. Pomnik przyrody stoi około 300 m od mostku w Krutyni przy drodze w kierunku Jeziora Mokrego.Zakochana Para
szlak żółty im. Małłka, Krutyń

Mazury noclegi

Mazury to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Mazury
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
drzewa pomnikowe
53°41'18N, 21°25'21E
03 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację