Zagłosuj na nas!
Pomnik portu w Kazimierzu Dolnym, mirosław

Pomnik portu w Kazimierzu Dolnym

(4 głosów: 14)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pomnik portu w Kazimierzu Dolnym jest nietypowy w swym przekazie. Wygląda raczej jak nowoczesna rzeźba, a składają się na niego koła łopatkowe do napędu bocznokołowca „Traugutt”.


Trwa głosowanie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
Oddaj na nas głos (można głosować codziennie) - będzie nam niezmiernie miło!

Historia parostatku „Traugutt” jest długa. Powstał on w 1926 roku w stoczni w Elblągu i był ostatnią jednostką wybudowaną tam dla armatorów polskich.

Statek początkowo nosił nazwę „Goniec”, była to jednostka pasażersko-towarową, która mogła pomieścić nawet 700 pasażerów. Po wojnie statek otrzymał imię Traugutt, a jego właścicielem zostało przedsiębiorstwo państwowe - Warszawska Żegluga Wiślana.W latach 70. XX wieku statek Traugutt obsługiwał przewozy liniowe i wczasowe z Warszawy do Gdańska, a przy większej wodzie także do Puław i Kazimierza Dolnego, stąd tutaj taki pomnik.

Pod koniec XX wieku, kiedy już nadszedł kres statku Traugutt, a jego remont wyceniono bardzo wysoko, armator kazimierski nie zdecydował się na ten pomysł. Statek zezłomowano, ale armator postanowił jednak ocalić cokolwiek z tego zbytkowego, słynnego parowca. Nabył więc koła łopatkowe Traugutta, które działały bez wymiany blisko 50 lat. W roku 2014 w Kazimierzu Dolnym na ul. Puławskiej stanął pomnik portu z wykorzystaniem tych starych kół łopatkowych. Dziś pomnik wita turystów wjeżdżających do miasta.Pomnik Portu
ul. Puławska, Kazimierz Dolny

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Pomnik portu w Kazimierzu Dolnym na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Kazimierza Dolnego wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Kazimierz Dolny noclegi

Kazimierz Dolny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kazimierz Dolny
Pomniki i rzeźby
Normalna
pomniki
51°19'41N, 21°57'15E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021