Pomnik Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku, Joanna

Pomnik Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

Pomnik Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku znajduje się w przejściu pieszym łączącym ulice Marii Skłodowskiej-Curie i Akademicką. Jego autorem jest białostocki rzeźbiarz Jerzy Grygorczuk. Pomnik przedstawia orła w koronie z rozpostartymi skrzydłami, który jest symbolem Wojska Polskiego. Orzeł trzyma w szponach tzw. tarczę amazonek. Na końcach tarczy umieszczono podobizny Władysława Andersa i Władysława Sikorskiego. Całość wykonana z miedzi stoi na cokole z granitowej kostki. Na cokole w formie płaskorzeźb znajdują się informacje o wszystkich elementach składowych Polskich Sił Zbrojnych, najważniejszych bitwach i najwybitniejszych dowódcach.Pomnik Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie
ul. Marii Skłodowskiej-Curie, Białystok

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Białystok
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
53°7'42N, 23°9'36E
16 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację