Pomnik Partyzantów
ul. Graniczna 6, Żabnica

49°35'11" N, 19°8'13" E
Godziny otwarcia
  • Całą dobę

W miejscu, gdzie dziś stoi Pomnik Partyzantów w Żabnicy, 3 września 1943 roku hitlerowcy powiesili 11 partyzantów z lokalnych oddziałów - mieszkańców okolicznych wiosek. Ksiądz, który na miejscu udzielił im ostatniego namaszczenia również o mały włos nie postradał życia, jednak udało mu się uciec i ukryć. Kilkadziesiąt lat później mieszkańcy Żabnicy postawili tu pomnik na pamiątkę owego tragicznego zdarzenia. Na tablicy można odczytać imiona, nazwiska i wiek wszystkich bohaterskich osób, których życie zakończyło się w tak dramatycznych okolicznościach. Obok pomnika znajduje się drewniany krzyż.Żabnica noclegi

Żabnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 18483 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118768 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020