Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Pomnik Partyzantów w Żabnicy, EmiZtg

Pomnik Partyzantów w Żabnicy

Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W miejscu, gdzie dziś stoi Pomnik Partyzantów w Żabnicy, 3 września 1943 roku hitlerowcy powiesili 11 partyzantów z lokalnych oddziałów - mieszkańców okolicznych wiosek. Ksiądz, który na miejscu udzielił im ostatniego namaszczenia również o mały włos nie postradał życia, jednak udało mu się uciec i ukryć. Kilkadziesiąt lat później mieszkańcy Żabnicy postawili tu pomnik na pamiątkę owego tragicznego zdarzenia. Na tablicy można odczytać imiona, nazwiska i wiek wszystkich bohaterskich osób, których życie zakończyło się w tak dramatycznych okolicznościach. Obok pomnika znajduje się drewniany krzyż.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • Całą dobę

Adres

Pomnik Partyzantów
ul. Graniczna 6, Żabnica

GPS: 49°35'11N, 19°8'13E

Żabnica noclegi

Żabnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°35'11N, 19°8'13E
16 czerwiec 2020
22 czerwiec 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację