Pomnik Partyzantów w Żabnicy, EmiZtg

Pomnik Partyzantów w Żabnicy

Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W miejscu, gdzie dziś stoi Pomnik Partyzantów w Żabnicy, 3 września 1943 roku hitlerowcy powiesili 11 partyzantów z lokalnych oddziałów - mieszkańców okolicznych wiosek. Ksiądz, który na miejscu udzielił im ostatniego namaszczenia również o mały włos nie postradał życia, jednak udało mu się uciec i ukryć. Kilkadziesiąt lat później mieszkańcy Żabnicy postawili tu pomnik na pamiątkę owego tragicznego zdarzenia. Na tablicy można odczytać imiona, nazwiska i wiek wszystkich bohaterskich osób, których życie zakończyło się w tak dramatycznych okolicznościach. Obok pomnika znajduje się drewniany krzyż.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • Całą dobę

Adres

Pomnik Partyzantów
ul. Graniczna 6, Żabnica

GPS: 49°35'11N, 19°8'13E

Żabnica noclegi

Żabnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°35'11N, 19°8'13E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021