Pomnik Orła Ziębice, mokunka

Pomnik Orła w Ziębicach

(4.5 głosów: 11)

Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego w Ziębicach zwany również Pomnikiem Zwycięstwa usytuowany jest na dawnym Wzgórzu Szubienicznym, na obrzeżach Parku Miejskiego. To wysoka skarpa, z której rozciąga się piękny widok na całą panoramę miasta i okolic.Pomnik wybudowano na tysiąclecie powstania Państwa Polskiego w 1966 roku. Jest monumentalny! Wysokość orła, bo taką postać przybrał pomnik nawiązując do godła Polski, wynosi około 8 metrów, a rozpiętość kamiennych skrzydeł jest jeszcze większa i wynosi około 10 m!

Pomnik Tysiąclecia Ziębice, mokunka
Pomnik Tysiąclecia Ziębice, mokunka

Pomnik Orła w Ziębicach to największy ceramiczny pomnik w Europie! Turyści często w tym miejscu robią sobie zdjęcia.Pomnik Orła Piastowskiego
Park Miejski, Ziębice

, mokunka
, mokunka

Ziębice noclegi

Ziębice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ziębice
Pomniki i rzeźby
Normalna
pomniki rzeźby
50°35'44N, 17°2'51E
22 październik 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację