Pomnik Orła Ziębice, mokunka

Pomnik Orła w Ziębicach

(4.5 głosów: 11)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego w Ziębicach zwany również Pomnikiem Zwycięstwa usytuowany jest na dawnym Wzgórzu Szubienicznym, na obrzeżach Parku Miejskiego. To wysoka skarpa, z której rozciąga się piękny widok na całą panoramę miasta i okolic.Pomnik wybudowano na tysiąclecie powstania Państwa Polskiego w 1966 roku. Jest monumentalny! Wysokość orła, bo taką postać przybrał pomnik nawiązując do godła Polski, wynosi około 8 metrów, a rozpiętość kamiennych skrzydeł jest jeszcze większa i wynosi około 10 m!

Pomnik Orła Ziębice, mokunka
Pomnik Orła Ziębice, mokunka

Pomnik Orła w Ziębicach to największy ceramiczny pomnik w Europie! Turyści często w tym miejscu robią sobie zdjęcia.Pomnik Orła Piastowskiego
Park Miejski, Ziębice

Pomnik Tysiąclecia Ziębice, mokunka
Pomnik Tysiąclecia Ziębice, mokunka

Pomnik Orła w Ziębicach na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Ziębic wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Ziębice noclegi

Ziębice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
, mokunka
Ziębice
Pomniki i rzeźby
Normalna
pomniki rzeźby
50°35'44N, 17°2'51E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021