Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego w Ziębicach zwany również Pomnikiem Zwycięstwa usytuowany jest na dawnym Wzgórzu Szubienicznym, na obrzeżach Parku Miejskiego. To wysoka skarpa, z której rozciąga się piękny widok na całą panoramę miasta i okolic.Pomnik wybudowano na tysiąclecie powstania Państwa Polskiego w 1966 roku. Jest monumentalny! Wysokość orła, bo taką postać przybrał pomnik nawiązując do godła Polski, wynosi około 8 metrów, a rozpiętość kamiennych skrzydeł jest jeszcze większa i wynosi około 10 m!

Pomnik Orła Ziębice
Pomnik Orła Ziębice

Pomnik Orła w Ziębicach to największy ceramiczny pomnik w Europie! Turyści często w tym miejscu robią sobie zdjęcia.

Pomnik Orła Piastowskiego
Park Miejski, Ziębice

Pomnik Tysiąclecia Ziębice
Pomnik Tysiąclecia Ziębice


Ziębice noclegi

Ziębice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Ławica
Pałac Kamieniec
KOLONIA LEŚNA
Hotel Niemcza Spa

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021