Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Pomnik ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, Marcin_Henioo

Pomnik ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem

(2.4 głosów: 7)
Oceń i napisz opinię

18 kwietnia 2015 roku, przy konkatedrze Trójcy Świętej w Chełmży, w obecności przedstawicieli rodzin smoleńskich, władz państwowych i samorządowych oraz parlamentarzystów, odsłonięty został obelisk upamiętniający ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.Na ważącym 6 ton kamieniu, kształtem przypominającym skrzydło samolotu, pod krzyżem, umieszczona została tablica z godłem Polski, biało-czerwoną szachownicą i nazwiskami wszystkich 96 ofiar wypadku pod Smoleńskiem.

Inicjatorem upamiętnienia tego tragicznego w dziejach Polski zdarzenia była parafia Św. Mikołaja Biskupa w Chełmży, przy współpracy Klubu Dyskusyjnego „Pro Patria”.Obelisk dla ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem
ul. Tumska, Chełmża

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Chełmża noclegi

Chełmża to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Chełmża
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki
53°11'11N, 18°36'50E
28 wrzesień 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację