Pomnik Ofiar Czerwca 1956 w Poznaniu

Pomnik Ofiar Czerwca 1956 w Poznaniu
52°24'30" N, 16°55'3" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Pomnik Ofiar Czerwca 1956 w Poznaniu to znany poznański pomnik upamiętniający strajk pracowników Zakładów Cegielskiego 28 czerwca 1956 roku. Był to pierwszy w komunistycznej Polsce strajk robotników. Pomnik upamiętnia też późniejsze podobne protesty w całym kraju."Poznańskie krzyże" odsłonięto w 25 rocznicę tych tragicznych wydarzeń, po wielu perypetiach z ówczesną władzą o budowę pomnika. W czerwcu 1997 roku modlił się tutaj Papież Polak Jan Paweł II. Pomnik stoi koło zamku cesarskiego.Pomnik Ofiar Czerwca 1956
Park Mickiewicza, Al. Niepodległości, Poznań

Avatar użytkownika
Barbara Michalewska Krajtroter 16530 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020