Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Pomnik Obrońcom-Zwycięzcom w Krynicy Zdroju

Pomnik Obrońcom-Zwycięzcom w Krynicy Zdroju
49°25'25" N, 20°57'30" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Pomnik Obrońcom-Zwycięzcom w Krynicy Zdroju to obelisk żołnierzy, który znajduje się przy głównej drodze, w Parku im. Romana Nitribitta - krynickiego farmaceuty i działacza społecznego.Pomnik został wzniesiony w 1985 roku, a jego projektantem jest artysta rzeźbiarz Bronisław Chromy. Pomnik przedstawia trzech żołnierzy z husarskimi skrzydłami na plecach, stojących na płaskiej podstawie. Na pomniku widnieje inskrypcja: "Obrońcom-Zwycięzcom". W piątki oraz wekendy niedaleko pomnika organizowany jest targ.Pomnik Obrońcom-Zwycięzcom
ul. Piłsudskiego, Park im. Romana Nitribitta, Krynica Zdrój

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 48681 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126300 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020