Pomnik Moniuszki w Bytomiu, mirosław

Pomnik Moniuszki w Bytomiu

(4 głosów: 1)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pomnik Stanisława Moniuszki znajduje się obok Opery w Bytomiu. Stanisława Moniuszko - kompozytor, dyrygent oraz pedagog, urodził się 5 maja 1819 roku w Ubielu koło Mińska. Zmarł w Warszawie 4 czerwca 1972 roku.W młodości muzyki uczyła go matka, a od 1827 roku Freyer w Warszawie. Gdy powrócił do Mińska uczył się u Stefanowicza. W 1837 roku udał się do Berlina na dalsze studia, które podjął w Singakademie u Rungenhagena. Komponować zaczął w 1839 roku, a w 1840 roku został organistą w kościele Św. Jana w Wilnie, a póżniej dyrygentem w teatrze wileńskim.

Latem 1846 roku Moniuszko odwiedził Warszawę, gdzie otrzymał od Wolskiego libretto Halki. Pierwszą dwuaktową wersję Halki wystawił na estradzie w 1848 roku. W 1859 roku rozszerzoną do 4 aktów Halkę wystawiono z wielkim sukcesem w Warszawie.Pomnik Moniuszki
ul. Moniuszki, Bytom

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Bytom noclegi

Bytom to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Bytom
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki
50°20'38N, 18°55'14E
20 październik 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację