Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Pomnik Millenium w Zgorzelcu ma formę krzyża słowiańskiego, z wyrytym na nim orłem w koronie. Dzieło to ma upamiętniać fakt wejścia Polski w nowe Tysiąclecie. Dzieło odwołuje się do skojarzeń z polskością i chrześcijaństwem Zgorzelca, jest artystycznym wyrazem wartości, które my - Polacy, mieszkańcy przygranicznego grodu - symbolu, wnosimy do wspólnego, dwunarodowego Europa-Miasta. Autorem pomnika jest ormiański artysta rzeźbiarz Vahan Bego.Pomnik Millenium odsłonięty został 11 listopada 2000 roku, a znajduje się przed budynkiem Sądu Rejonowego w Zgorzelcu, pomiędzy ul. Armii Krajowej i ul. Bohaterów II Armii Wojska Polskiego.Pomnik Millenium
ul. Armii Krajowej/ul. Bohaterów II Armii Wojska Polskiego, Zgorzelec

Booking.com
Avatar użytkownika
Karpiu Krajtroter 3209 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128304 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020