Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Pomnik Millenium w Zgorzelcu, Karpiu

Pomnik Millenium w Zgorzelcu

(4 głosów: 1)

Pomnik Millenium w Zgorzelcu ma formę krzyża słowiańskiego, z wyrytym na nim orłem w koronie. Dzieło to ma upamiętniać fakt wejścia Polski w nowe Tysiąclecie. Dzieło odwołuje się do skojarzeń z polskością i chrześcijaństwem Zgorzelca, jest artystycznym wyrazem wartości, które my - Polacy, mieszkańcy przygranicznego grodu - symbolu, wnosimy do wspólnego, dwunarodowego Europa-Miasta. Autorem pomnika jest ormiański artysta rzeźbiarz Vahan Bego.Pomnik Millenium odsłonięty został 11 listopada 2000 roku, a znajduje się przed budynkiem Sądu Rejonowego w Zgorzelcu, pomiędzy ul. Armii Krajowej i ul. Bohaterów II Armii Wojska Polskiego.

Pomnik Millenium
ul. Armii Krajowej/ul. Bohaterów II Armii Wojska Polskiego, ZgorzelecBooking.com
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki
51°8'58N, 15°0'37E
29 wrzesień 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację