Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Pomnik Mikołaja Kopernika w Toruniu

Pomnik Mikołaja Kopernika w Toruniu
53°0'37" N, 18°36'18" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Inicjatywa budowy pomnika Mikołaja Kopernika w Toruniu sięga okresu Księstwa Warszawskiego, a dokładniej 1809 roku. Na ten cel zorganizowano nawet zbiórkę i położono kamień węgielny, ale do ukończenia pomnika nie doszło. Po upadku Księstwa budowę posągu utrudniała pruska administracja.Odsłonięcia obecnego pomnika Mikołaja Kopernika, słynnego polskiego astronoma dokonano dopiero w 1853 roku. Wykonał go z brązu berliński rzeźbiarz Fryderyk Tieck. Astronom prawą ręką wskazuje na niebo, a w lewej ręce trzyma astrolabium. Do dziś jest to bardzo popularne miejsce w Toruniu, przy Rynku Staromiejskim, chętnie fotografowane i obierane za miejsce spotkań.

Pomnik Kopernika
Rynek Staromiejski, Toruń

Toruń noclegi

Toruń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barbara Michalewska Krajtroter 16530 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020