53°49'22" N, 22°21'7" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Michał Kajka to ludowy poeta i działacz na rzecz polskości na Mazurach. Pomimo niesprzyjających dla Polaków czasów pisał zawsze w języku polskim. Jego utwory cechowało umiłowanie ojczystej ziemi, ludu mazurskiego i jego spraw. Kajka określany był przez Niemców mianem "zatwardziałego Polaka". Odniesienia do jego postaci można znaleźć w książce Nienackiego "Pan Samochodzik i złota rękawica".Ponieważ większą część życia spędził w Ogródku niedaleko Ełku, to właśnie w Ełku, w 1958 roku, w 100 rocznicę jego urodzin, w reprezentacyjnym Parku Solidarności uroczyście odsłonięto pomnik "Michałowi Kajce - rodacy". Autorką pomnika Kajki jest Balbina Świtycz-Widacka.Pomnik Michała Kajki
Park Solidarności, Ełk

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020