Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Pomnik Ludwika Zamenhofa w Białymstoku

Pomnik Ludwika Zamenhofa w Białymstoku

Pomnik twórcy języka esperanto - Ludwika Zamenhofa, który urodził się i spędził dzieciństwo w Białymstoku ustawiono w tym mieście w 1973 roku. Znajduje się on na skwerze przy ul. Malmeda noszącym od 2009 roku nazwę Plac Ludwika Zamenhofa. Jest to popiersie ustawione na kolumnie. Na dole popiersia znajduje się napis "Esperanto zbliża ludzi" w języku esperanto, a poniżej na postumencie "Ludwik Zamenhof 1859-1917". Autorem pomnika jest Jan Kucz. Pomnik jest jednym z punktów Szlaku dziedzictwa żydowskiego oraz Szlaku esperanto i wielu kultur.Pomnik Ludwika Zamenhofa
ul. Icchoka Malmeda 4, Białystok

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 72468 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136462 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020