Pomnik ks. Jerzego Popiełuszki w Częstochowie, Magdalena

Pomnik ks. Jerzego Popiełuszki w Częstochowie

(4.5 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pomnik ks. Jerzego Popiełuszki w Częstochowie zaprojektował i wykonał znany nie tylko w Częstochowie i nie tylko w Polsce, ale też na świecie częstochowski artysta - rzeźbiarz Jerzy Kędziora w 2004 roku. Pomnik jest naturalistyczny, jednak nie brakuje mu symboliki, choćby przez przedstawienie postaci bez rąk, która "wyrasta" z gruzów, na piersi wyrzeźbiony kształt krzyża wyrastający niczym płonący krzew (podobnie jak cała sylwetka) spomiędzy gruzów. Inicjatywa na wykonanie pomnika wyszła z kręgu częstochowskiej Solidarności.

Na pomniku widnieje napis: Aby zwyciężać zło dobrem, trzeba zachować wierność prawdzie. Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko /1947 – 1987/ Zamordowany przez komunistycznych oprawców/ NSSZ Solidarność regionu częstochowskiego/ Społeczność Miasta Częstochowy.Jest to pomnik upamiętniający postać nie tylko księdza, ale przede wszystkim działacza na rzecz społeczeństwa, który wspierał związki robotnicze i Solidarność - był powiązany z nimi od 1980 roku. Pomnik stoi u zbiegu ulic: al. Sienkiewicza, ul. Popiełuszki i ul. Pułaskiego, którymi duszpasterz po raz ostatni przed tragiczną śmiercią poprowadził pielgrzymkę ludzi pracy na Jasną Górę.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Pomnik ks. Jerzego Popiełuszki
al. Sienkiewicza, Częstochowa

GPS: 50°48'45N, 19°6'14E

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022