Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Niewykły i chyba jedyny w Polsce, a może i na świecie, pomnik bezdomnego kloszarda stanął w centrum Gorzowa Wielkopolskiego, przy ul. Sikorskiego, obok galerii Park 111.Pomnik przedstawia znanego miejscowego ekscentryka - kpiarza i orginała Kazimierza Wnuka, znanego pod pseudonimem Szymon Gięty. W Gorzowie wszyscy znali go jako pogodnego kawalarza i prześmiewcę absurdów PRL-u.Krążyły o nim przeróżne anegdoty, a on sam, choć urodzony w Warszawie, wybrał i z wzajemnością pokochał Gorzów Wielkopolski. O tej wzajemności świadczy właśnie pomnik autorstwa Andrzeja Moskaluka, który pozwala zachować w pamięci jego charakterystyczną sylwetkę toczącą fajerkę. Ostatnio fajerkę niestety skradziono.

Pomnik kloszarda
ul. Sikorskiego, Gorzów Wielkopolski

Gorzów Wielkopolski noclegi

Gorzów Wielkopolski to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132848 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020