Pomnik kloszarda w Gorzowie

Pomnik kloszarda w Gorzowie

Niewykły i chyba jedyny w Polsce, a może i na świecie, pomnik bezdomnego kloszarda stanął w centrum Gorzowa Wielkopolskiego, przy ul. Sikorskiego, obok galerii Park 111.Pomnik przedstawia znanego miejscowego ekscentryka - kpiarza i orginała Kazimierza Wnuka, znanego pod pseudonimem Szymon Gięty. W Gorzowie wszyscy znali go jako pogodnego kawalarza i prześmiewcę absurdów PRL-u.

Krążyły o nim przeróżne anegdoty, a on sam, choć urodzony w Warszawie, wybrał i z wzajemnością pokochał Gorzów Wielkopolski. O tej wzajemności świadczy właśnie pomnik autorstwa Andrzeja Moskaluka, który pozwala zachować w pamięci jego charakterystyczną sylwetkę toczącą fajerkę. Ostatnio fajerkę niestety skradziono.Pomnik kloszarda
ul. Sikorskiego, Gorzów Wielkopolski

Gorzów Wielkopolski noclegi

Gorzów Wielkopolski to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację