Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Pomnik Kazimierza Górskiego w Warszawie

Pomnik Kazimierza Górskiego w Warszawie
52°14'21" N, 21°2'54" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Pomnik Kazimierza Górskiego w Warszawie stoi na promenadzie otaczającej Stadion Narodowy, na końcu głównej alei prowadzącej do stadionu od strony ronda Waszyngtona. Autorem jest Marek Maślaniec z Krakowa.



Pomnik ten przedstawia naszego najsłynniejszego selekcjonera piłkarskiego, maszerującego energicznie z piłką pod pachą. Pomnik odsłonięty został 26 marca 2015 roku, a w uroczystości udział wzięli byli reprezentanci Polski, oficjele z PZPN, a także syn trenera - Dariusz Górski.

Na cokole pomnika widoczne jest imię i nazwisko, a obok jest tablica przedstawiająca biografię i najważniejsze osiągnięcia Górskiego oraz cytat „Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”, który został wybrany przez kibiców.

Pomnik Kazimierza Górskiego
ul. Poniatowskiego, Warszawa



Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50945 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136350 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020