Pomnik Katyński w Białymstoku, Joanna

Pomnik Katyński w Białymstoku

Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pomnik Katyński znajduje się w Białymstoku na skraju Parku Konstytucji 3. Maja, w pobliżu ronda łączącego ulice: Świętojańską, Podleśną, 11 Listopada i Marii Skłodowskiej-Curie. Stanowi on hołd dla tysięcy jeńców polskich zamordowanych w Katyniu i innych miejscowościach przez Sowietów.

Pierwotna wersja Pomnika Katyńskiego powstała w 60. rocznicę mordu katyńskiego. Pomnik według projektu Leona Jaruszewicza odsłonięto w 2000 roku. W 2007 roku na pomniku umieszczono dodatkową tablicę z nazwami nowo ustalonych miejsc zbrodni. Rok później w otoczeniu pomnika posadzono pięć dębów, upamiętniających miejsca kaźni Polaków na terenie ZSRR.W 2010 roku, z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, pomnik przebudowano. Autorem projektu i wykonawcą nowego monumentu jest białostocki rzeźbiarz Jerzy Grygorczuk. Z kolei w 2017 roku dopełnieniem pomnika stał się wzniesiony obok Krzyż Katyński. W jego podstawie zamurowano kapsułę zawierającą list i ziemię z cmentarzy, miejsc spoczynku Polaków i miejsc kaźni wyszczególnionych na krzyżu.

Pomnik Katyński
ul. 11. Listopada,  Białystok

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022