J>P II na kajakach , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Pomnik Karola Wojtyły w Zbąszyniu

(4 głosów: 4)

Ciekawy pomnik przedstawiający Karola Wojtyłę stanął nad rzeką Obrą w Zbąszyniu, przy ulicy Żwirki w 2009 roku. Na unikatowym pomniku Karol Wojtyła siedzi w kajaku, skupiony na modlitwie. Pomnik upamiętnia wydarzenia z lipca 1960 roku, kiedy jako biskup krakowski płynął Obrą ze studentami. Spływ kajakowy zatrzymał się na krótki biwak właśnie w okolicy miejsca, w którym teraz stoi pomnik.Autorem rzeźby jest znany poznański rzeźbiarz - Jerzy Sobociński, autor pomnika papieża w Nowym Tomyślu. Pomnik w Zbąszyniu to jego ostatnie dzieło, Jerzy Sobociński zmarł nie doczekawszy odsłonięcia pomnika.

J>P II na kajakach , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
J>P II na kajakach , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

 J>P II na kajakach , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Pomnik Karola Wojtyły w Zbąszyniu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Adres

Pomnik Karola Wojtyły
ul. Żwirki, nad Obrą, Zbąszyń

GPS: 52°15'3N, 15°55'20E

Nowy Tomyśl noclegi

Nowy Tomyśl to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nowy Tomyśl
Pomniki i rzeźby
Normalna
pomniki rzeźby
52°15'3N, 15°55'20E
05 styczeń 2020
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Blom
19 maj 2019 21:26

szkoda ze fontanna tak żadko działa, prawie nigdy. bez tego efekt jest mizerny

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację