Zagłosuj na nas!
Pomnik Karola Wojtyły w Zbąszyniu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Pomnik Karola Wojtyły w Zbąszyniu

(4 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Ciekawy pomnik przedstawiający Karola Wojtyłę stanął nad rzeką Obrą w Zbąszyniu, przy ulicy Żwirki w 2009 roku. Na unikatowym pomniku Karol Wojtyła siedzi w kajaku, skupiony na modlitwie. Pomnik upamiętnia wydarzenia z lipca 1960 roku, kiedy jako biskup krakowski płynął Obrą ze studentami. Spływ kajakowy zatrzymał się na krótki biwak właśnie w okolicy miejsca, w którym teraz stoi pomnik.


Trwa głosowanie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
Oddaj na nas głos (można głosować codziennie) - będzie nam niezmiernie miło!

Autorem rzeźby jest znany poznański rzeźbiarz - Jerzy Sobociński, autor pomnika papieża w Nowym Tomyślu. Pomnik w Zbąszyniu to jego ostatnie dzieło, Jerzy Sobociński zmarł nie doczekawszy odsłonięcia pomnika.

J>P II na kajakach , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
J>P II na kajakach , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

 Adres

Pomnik Karola Wojtyły
ul. Żwirki, nad Obrą, Zbąszyń

GPS: 52°15'3N, 15°55'20E

Pomnik Karola Wojtyły w Zbąszyniu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Nowego Tomyśla wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Nowy Tomyśl noclegi

Nowy Tomyśl to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
J>P II na kajakach , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
J>P II na kajakach , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
J>P II na kajakach , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Nowy Tomyśl
Pomniki i rzeźby
Normalna
pomniki rzeźby
52°15'3N, 15°55'20E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Blom

szkoda ze fontanna tak żadko działa, prawie nigdy. bez tego efekt jest mizerny

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021