Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Pomnik Karola Wojtyły w Zbąszyniu

Pomnik Karola Wojtyły w Zbąszyniu

Pomnik Karola Wojtyły
ul. Żwirki, nad Obrą, Zbąszyń

52°15'3" N, 15°55'20" E

Ciekawy pomnik przedstawiający Karola Wojtyłę stanął nad rzeką Obrą w Zbąszyniu, przy ulicy Żwirki w 2009 roku. Na unikatowym pomniku Karol Wojtyła siedzi w kajaku, skupiony na modlitwie. Pomnik upamiętnia wydarzenia z lipca 1960 roku, kiedy jako biskup krakowski płynął Obrą ze studentami. Spływ kajakowy zatrzymał się na krótki biwak właśnie w okolicy miejsca, w którym teraz stoi pomnik.Autorem rzeźby jest znany poznański rzeźbiarz - Jerzy Sobociński, autor pomnika papieża w Nowym Tomyślu. Pomnik w Zbąszyniu to jego ostatnie dzieło, Jerzy Sobociński zmarł nie doczekawszy odsłonięcia pomnika.

J>P II na kajakach
J>P II na kajakach

 

J>P II na kajakach J>P II na kajakach J>P II na kajakach

Nowy Tomyśl noclegi

Nowy Tomyśl to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Blom Zapaleniec 741 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2019-05-19 na

szkoda ze fontanna tak żadko działa, prawie nigdy. bez tego efekt jest mizerny

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020