Pomnik Juliusa Pintscha w Świeradowie Zdroju

Pomnik Juliusa Pintscha w Świeradowie Zdroju

Pomnik Pintscha - berlińskiego przemysłowca znajduje się w Świeradowie Zdroju, bowiem ten niemiecki wynalazca upodobał sobie Góry Izerskie. Żył w XIX wieku, a w Świeradowie miał swoją willę o nazwie Villa Pintscha (dziś Marzenie), która istnieje tu do chwili obecnej. Jest to bardzo elegencki pensjonat, z wmurowaną w elewację tablicą wspominającą jej znanego, niegdysiejszego właściciela. Sam Pintsch był mocno związany z tym kurortem.Zasłynął wynalezieniem gazomierza, o czym można np. dowiedzieć się będąc w Muzeum Gazownictwa w Paczkowie. Był również twórcą wielu innych wynalazków, w tym lamp gazowych używanych niegdyś w pociągach. On również zaprojektował boje gazowe, które miały oświetlać Kanał Sueski. Jego obelisk znajduje się pod lasem, na dawnej granicy jego posiadłości. Od centrum to 20-minutowy spacerek. Warto się tu wybrać, łatwo znaleźć dojście od ulicy Bronka Czecha.Pomnik Juliusa Pintscha
ul. Asnyka, Świeradów Zdrój

Świeradów Zdrój noclegi

Świeradów Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121217 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020