Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Pomnik Juliusa Pintscha w Świeradowie Zdroju, mokunka

Pomnik Juliusa Pintscha w Świeradowie Zdroju

(4 głosów: 3)

Pomnik Pintscha - berlińskiego przemysłowca znajduje się w Świeradowie Zdroju, bowiem ten niemiecki wynalazca upodobał sobie Góry Izerskie. Żył w XIX wieku, a w Świeradowie miał swoją willę o nazwie Villa Pintscha (dziś Marzenie), która istnieje tu do chwili obecnej. Jest to bardzo elegencki pensjonat, z wmurowaną w elewację tablicą wspominającą jej znanego, niegdysiejszego właściciela. Sam Pintsch był mocno związany z tym kurortem.Zasłynął wynalezieniem gazomierza, o czym można np. dowiedzieć się będąc w Muzeum Gazownictwa w Paczkowie. Był również twórcą wielu innych wynalazków, w tym lamp gazowych używanych niegdyś w pociągach. On również zaprojektował boje gazowe, które miały oświetlać Kanał Sueski. Jego obelisk znajduje się pod lasem, na dawnej granicy jego posiadłości. Od centrum to 20-minutowy spacerek. Warto się tu wybrać, łatwo znaleźć dojście od ulicy Bronka Czecha.

Pomnik Juliusa Pintscha
ul. Asnyka, Świeradów ZdrójŚwieradów Zdrój noclegi

Świeradów Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Świeradów Zdrój
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki
50°54'25N, 15°19'44E
29 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację