Pomnik Józefa Piłsudskiego w Białymstoku, Joanna

Pomnik Józefa Piłsudskiego w Białymstoku

Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku został zaprojektowany przez Stanisława Wakulińskiego, a zrealizowany przez jego syna - Jana Wakulińskiego. Piłsudski został przedstawiony w postawie stojącej, oparty o szablę, lekko przygarbiony jako człowiek około 60-letni. Pierwotnie monument stanął na Rynku Kościuszki przed Ratuszem. Jego odsłonięcia dokonano 11 listopada 1991 roku.W związku z przebudową terenu wokół Ratusza, w 2008 roku pomnik Marszałka przeniesiono. Obecnie stoi przed budynkiem Archiwum Państwowego w pobliżu Katedry, czyli w miejscu, gdzie Piłsudski w 1921 roku odbierał uroczystą defiladę wojskową związana z nadaniem mu tytułu Honorowego Obywatela Miasta. Przy pomniku Józefa Piłsudskiego odbywają się obchody ważnych uroczystości państwowych i składane są kwiaty.

Pomnik Józefa Piłsudskiego
Rynek Kościuszki, BiałystokGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Białystok
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki
53°7'57N, 23°9'42E
15 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację