Pomnik Józefa Piłsudskiego w Białymstoku

Pomnik Józefa Piłsudskiego w Białymstoku
53°7'57" N, 23°9'42" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku został zaprojektowany przez Stanisława Wakulińskiego, a zrealizowany przez jego syna - Jana Wakulińskiego. Piłsudski został przedstawiony w postawie stojącej, oparty o szablę, lekko przygarbiony jako człowiek około 60-letni. Pierwotnie monument stanął na Rynku Kościuszki przed Ratuszem. Jego odsłonięcia dokonano 11 listopada 1991 roku.W związku z przebudową terenu wokół Ratusza, w 2008 roku pomnik Marszałka przeniesiono. Obecnie stoi przed budynkiem Archiwum Państwowego w pobliżu Katedry, czyli w miejscu, gdzie Piłsudski w 1921 roku odbierał uroczystą defiladę wojskową związana z nadaniem mu tytułu Honorowego Obywatela Miasta. Przy pomniku Józefa Piłsudskiego odbywają się obchody ważnych uroczystości państwowych i składane są kwiaty.Pomnik Józefa Piłsudskiego
Rynek Kościuszki, Białystok

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 68768 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121217 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020