Pomnik Józefa Piłsudskiego w Białymstoku, Joanna

Pomnik Józefa Piłsudskiego w Białymstoku

Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku został zaprojektowany przez Stanisława Wakulińskiego, a zrealizowany przez jego syna - Jana Wakulińskiego. Piłsudski został przedstawiony w postawie stojącej, oparty o szablę, lekko przygarbiony jako człowiek około 60-letni. Pierwotnie monument stanął na Rynku Kościuszki przed Ratuszem. Jego odsłonięcia dokonano 11 listopada 1991 roku.W związku z przebudową terenu wokół Ratusza, w 2008 roku pomnik Marszałka przeniesiono. Obecnie stoi przed budynkiem Archiwum Państwowego w pobliżu Katedry, czyli w miejscu, gdzie Piłsudski w 1921 roku odbierał uroczystą defiladę wojskową związana z nadaniem mu tytułu Honorowego Obywatela Miasta. Przy pomniku Józefa Piłsudskiego odbywają się obchody ważnych uroczystości państwowych i składane są kwiaty.

Pomnik Józefa Piłsudskiego
Rynek Kościuszki, BiałystokGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Białystok
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki
53°7'57N, 23°9'42E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021