Pomnik Janusza Korczaka w Warszawie

Pomnik Janusza Korczaka w Warszawie
Warszawa
Pomniki i rzeźby
pomniki
Normalna
Mazowieckie
2017-03-21
2020-01-28 13:46
52°14'1" N, 21°0'17" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Pomnik Janusza Korczaka w Warszawie to monument zlokalizowany w Parku Świętokrzyskim, obok Pałacu Kulturu i Nauki. Najnowszy pomnik to już trzeci z kolei, upamiętaniający postać Janusza Korczaka w stolicy. Odsłonięcie nastąpiło w 2006 roku.Pomnik przedstawia Janusza Korczaka w otoczeniu dzieci, pod martwym konarem drzewa, którego suche gałęzie tworzą siedmioramienny żydowski świecznik - menorę. Z tyłu pomnika znajduje się niewielka fontanna oraz tabliczki upamiętniające fundatorów. Pomnik usytuowany jest w miejscu, gdzie w czasie okupacji znajdował się sierociniec.

Pomnik Janusza Korczaka
ul. Świętokrzyska, Warszawa
 

Pierwotny autor treści: PiotrWarszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021