Pomnik Jana Pawła II w Białej Podlaskiej

Pomnik Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
52°1'55" N, 23°7'13" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Pomnik Jana Pawła II w Białej Podlaskiej znajduje się przed kościołem Św. Antoniego przy ul. Narutowicza. Przedstawia uśmiechniętego Jana Pawła II siedzącego na papieskim tronie, co wyróżnia go wśród wielu pomników prezentujących papieża w postawie stojącej. Z tyłu na oparciu fotela umieszczono logo roku jubileuszowego 2000 i cytaty z wystąpień papieża w polskim parlamencie i w Łowiczu w 1999 roku.Postać Jana Pawła II, mająca 2,7 m wysokości została odlana z brązu i ustawiona na granitowym cokole. Wysokość całego pomnika to ponad 4 m. Autorami projektu są Edward i Dariusz Sitek. Odsłonięcia pomnika dokonano 3 grudnia 2000 roku.Pomnik Jana Pawła II
ul. Narutowicza, Biała Podlaska

Biała Podlaska noclegi

Biała Podlaska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 68768 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121619 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020