Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Pomnik Ewakuacji Bojowników Getta Warszawskiego w Warszawie

Pomnik Ewakuacji Bojowników Getta Warszawskiego w Warszawie
52°13'51" N, 20°59'15" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Pomnik Ewakuacji Bojowników Getta Warszawskiego w Warszawie znajduje się przy ulicy Prostej na Woli. Monument upamiętnia grupę żydowskich powstańców warszawskiego getta, którzy ewakuowali się na stronę aryjską w 1943 roku.Pomnik swą formą przedstawia ukośnie ścięty walec symbolizujący wejście do kanału. Wewnątrz znajduje się wykonana z metalowych prętów gwiazda Dawida, a na ścianach widnieją stopnie, do których przytwierdzone są dłonie. Obok pomnika znajdują się pamiątkowe tablice.Monument odsłonięto w 2010 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Dokumentacji i Upowszechniania Dorobku Kultury Żydów Europy Środkowej i Wschodniej „Pamięć Diaspory”.

Niedaleko pomnika koniecznie odwiedzić trzeba Muzeum Powstania Warszawskiego.

Pomnik Ewakuacji Bojowników Getta Warszawskiego
ul. Prosta, WarszawaPierwotny autor treści: Piotr

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125691 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020