Pomnik Chrystusa Braterstwa Między Narodami w Częstochowie

Pomnik Chrystusa Braterstwa Między Narodami w Częstochowie

Pomnik Chrystusa - Braterstwa Między Narodami
al. Jana Pawła II/al. Wojska Polskiego , Częstochowa

50°49'3" N, 19°8'16" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Pomnik Chrystusa - Braterstwa Między Narodami w Częstochowie został podarowany w 1993 roku przez włoskiego rzeźbiarza Romano Buffagniego. Ustawiono go na cokole według projektu artysty plastyka, H. Kmiecia. Rzeźba stoi na wysokim cokole na pagórku. Przedstawia Chrystusa w długiej szacie z uniesionymi i rozłożonymi ramionami. Rzeźba wykonana jest mocnymi ciosami i dzielona na szerokie płaszczyzny.Na cokole z przodu napis: Chrystus Braterstwa Między Narodami i pod spodem cytat z Biblii z Ewangelii Św. Jana: Miłujcie się nawzajem, jak Ja was umiłowałem. Po prawej stronie napis: Dla upamiętnienia VI Światowego Dnia Młodzieży i spotkania Ojca Świętego Jana Pawła II z młodzieżą całego świata w Częstochowie 14-15 sierpnia 1991 roku.

Po lewej stronie: Ku czci męczenników poległych za wolność włoskich miejscowości Monchio, Costrignano i Susano, straconych 18 marca 1944 r. (Napis ten został powtórzony również w języku włoskim). Warto wspomnieć, że rzeźbiarz podarował identyczne pomniki w kilku miejscach Europy, a mają upamiętniać 136 ofiar hitlerowskiego terroru w Modenie (Włochy). W ówczesnej Częstochowie pomnik stanowił "Bramę miasta".

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021