Pomnik Chrystusa Braterstwa Między Narodami w Częstochowie, Magdalena

Pomnik Chrystusa Braterstwa Między Narodami w Częstochowie

(5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pomnik Chrystusa - Braterstwa Między Narodami w Częstochowie został podarowany w 1993 roku przez włoskiego rzeźbiarza Romano Buffagniego. Ustawiono go na cokole według projektu artysty plastyka, H. Kmiecia. Rzeźba stoi na wysokim cokole na pagórku. Przedstawia Chrystusa w długiej szacie z uniesionymi i rozłożonymi ramionami. Rzeźba wykonana jest mocnymi ciosami i dzielona na szerokie płaszczyzny.Na cokole z przodu napis: Chrystus Braterstwa Między Narodami i pod spodem cytat z Biblii z Ewangelii Św. Jana: Miłujcie się nawzajem, jak Ja was umiłowałem. Po prawej stronie napis: Dla upamiętnienia VI Światowego Dnia Młodzieży i spotkania Ojca Świętego Jana Pawła II z młodzieżą całego świata w Częstochowie 14-15 sierpnia 1991 roku.

Po lewej stronie: Ku czci męczenników poległych za wolność włoskich miejscowości Monchio, Costrignano i Susano, straconych 18 marca 1944 r. (Napis ten został powtórzony również w języku włoskim). Warto wspomnieć, że rzeźbiarz podarował identyczne pomniki w kilku miejscach Europy, a mają upamiętniać 136 ofiar hitlerowskiego terroru w Modenie (Włochy). W ówczesnej Częstochowie pomnik stanowił "Bramę miasta".Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Pomnik Chrystusa - Braterstwa Między Narodami
al. Jana Pawła II/al. Wojska Polskiego , Częstochowa

GPS: 50°49'3N, 19°8'16E

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Częstochowa
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki
50°49'3N, 19°8'16E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021