Pomnik Romana Brandstaettera w Tarnowie
Pomnik Brandstaettera w Tarnowie
(4 głosów: 8)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pomnik Brandstaettera - tarnowskiego poety

Pomnik Romana Brandstaettera w Tarnowie to odlew z  brązu. Jest może i niepozorny, ale zarazem bardzo ciekawy. Można go zobaczyć na Starym Mieście, na rogu kamienicy przy ul. Wałowej. Poeta stoi i pali fajkę, niemal jak żywy.

Roman Brandstaetter to Tarnowianin pochodzenia żydowskiego - pisarz i poeta, a także o czym mało kto wie, znawca Biblii. Wyrósł z żydowskiej rodziny o tradycjach literackich, mieszkającej w Tarnowie. Mimo, iż w swoim życiu wiele podróżował, to jednak nigdy nie zapomniał o swym rodzinnym mieście, dlatego Tarnowianie  uwiecznili go takim, jakim zapamiętano go przed laty.Pomnik Romana Brandstaettera w Tarnowie
Pomnik Romana Brandstaettera w Tarnowie

 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Całą dobę

Adres

Pomnik Pana w fajką
ul. Wałowa, Tarów

GPS: 50°0'50N, 20°59'20E

Tarnów noclegi

Tarnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Tarnów
Normalna
czynne cały rok pomniki
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023