Pomnik Antoniego Abrachama w Gdyni, mokunka

Pomnik Antoniego Abrachama w Gdyni

(4 głosów: 7)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Gdyński Pomnik Antoniego Abrachama dłuta Stanisława Szwechowicza jest naprawdę sporych rozmiarów. Ma bowiem 4 metry wysokości, a posadowiony jest na ponad metrowym cokole. Znajduje się w Śródmieściu Gdyni, na tzw. Placu Kaszubskim, gdzie miejscowi Kaszubi sprzedawali swoje produkty, stąd jego nazwa.Uroczyste odsłonięcie pomnika tego „Syna Ziemi Kaszubskiej - Bojownika o jej polskość" nastąpiło w czerwcu 2001 roku. O budowę pomnika zabiegało Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, a właściwie jego gdyński oddział. Antoni Abracham zawsze wierzył, iż ziemie na których się wychował będą ziemiami polskimi, zabiegał o to całe swoje życie. Gdynianie ufundowali jego pomnik, aby zawsze o nim pamiętano. To bowiem bardzo ważna postać nie tylko dla Gdynian ale również dla rodowitych Kaszubów, z kolicznych ziem.

Pomnik Antoniego Abrachama
Pl. Kaszubski, GdyniaGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Gdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdynia
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki
54°31'19N, 18°32'36E
16 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację