52°47'56" N, 16°44'4" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-02-01 02:00

Opis Połajewa

Połajewo to historyczna wioska w województwie wielkopolskim, leżąca przy drodze nr 178, pomiędzy Obornikami a Chodzieżą.W XIV wieku Połajewo należało do sławnej rodziny Nałęczów Obrzyckich, a w latach 1448-1695 wieś należała do rodu Czarnkowskich. Później władał nią książę Adam Poniński - podczaszy króla Stanisława Poniatowskiego.

Niegdyś w Połajewie stał zamek otoczony fosą, ale został zniszczony przez Niemców. Podobnie sprawa się miała z tutejszym pałacem, który po dewastacji przez Niemców i Rosjan został rozebrany.

Zabytki w Połajewie

- Kościół Św. Michała Archanioła - neobarokowa świątynia z 1780 roku, odnaleźć tu można wczesnobarokowe rzeźby Świętych z początku XVII wieku oraz cenny renesansowy tryptyk z 1572 roku- Folwark z zabudowaniami gospodarskimi, które otacza park krajobrazowy z cennym drzewostanem

- Układ urbanistyczny z ciekawą, małomiasteczkową, zabytkową zabudowąPołajewo noclegi

Połajewo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Połajewie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1168352 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021