Podziemna Trasa Nietoperzowa w Nowym Wiśniczu, mokunka

Podziemna Trasa Nietoperzowa w Nowym Wiśniczu

(4.7 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Trasa Nietoperzowa w podziemiach zamku Nowy Wiśnicz otwarta została 21 lipca 2017 roku. Trasę wiodącą pod pięknym zamkiem, dawną posiadłością Kmitów i Lubomirskich, zwiedzać można z przewodnikiem, w grupach maksymalnie do 20 osób.

Wejścia do podziemi broni masywna krata. Schodzi się w dół po kamiennych i drewnianych schodach. Nazwa Podziemnej Trasy Nietoperzowej wzięła swą nazwę od zamieszkujących ją nietoperzy - nocków, gacków i podkowców. Te ostatnie mają pyszczek w kształcie podkówki, stąd ich nazwa.W podziemiach zaaranżowano m.in.: izbę tortur z replikami narzędzi, którymi posługiwali się kaci. Ciekawostką jest też replika komory solnej, bliźniaczo podobnej do tych z kopalni w Bochni, jako, iż Lubomirscy prócz zamku w Nowym Wiśniczu posiadali też bocheńskie żupy solne.

Inne pomieszczenia to dawne piwnice winne oraz komory tzw. zimne, w których przechowywano żywność. Najniższym korytarzem są zamkowe stajnie o relatywnie wysokich kamiennych sklepieniach. W pomieszczeniach stajennych zachowały się pozostałości dawnej, najstarszej bo XVI-wiecznej bramy wjazdowej prowadzącej na zamek. Trasa przeznaczona jest nie tylko dla dorosłych ale i dla dzieci powyżej 6 lat.

Podziemna Trasa Nietoperzowa - Muzeum Ziemi Wiśnickiej
ul. Zamkowa 13, Nowy Wiśnicz
tel. 14/ 612-83-41
http://zamekwisnicz.pl
Bilety: normalny 5 zł, ulgowy 3 zł

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–16:00
  • środa: 10:00–16:00
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: 10:00–16:00
  • sobota: 11:00–15:00
  • niedziela: 11:00–15:00

Nowy Wiśnicz noclegi

Nowy Wiśnicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Nowy Wiśnicz
Normalna
podziemne trasy turystyczne
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022