Podziemna Trasa Nietoperzowa w Nowym Wiśniczu

Podziemna Trasa Nietoperzowa w Nowym Wiśniczu
49°55'2" N, 20°28'11" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–16:00
  • środa: 10:00–16:00
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: 10:00–16:00
  • sobota: 11:00–15:00
  • niedziela: 11:00–15:00

Trasa Nietoperzowa w podziemiach zamku Nowy Wiśnicz otwarta została 21 lipca 2017 roku. Trasę wiodącą pod pięknym zamkiem, dawną posiadłością Kmitów i Lubomirskich, zwiedzać można z przewodnikiem, w grupach maksymalnie do 20 osób.Wejścia do podziemi broni masywna krata. Schodzi się w dół po kamiennych i drewnianych schodach. Nazwa Podziemnej Trasy Nietoperzowej wzięła swą nazwę od zamieszkujących ją nietoperzy - nocków, gacków i podkowców. Te ostatnie mają pyszczek w kształcie podkówki, stąd ich nazwa.

W podziemiach zaaranżowano m.in.: izbę tortur z replikami narzędzi, którymi posługiwali się kaci. Ciekawostką jest też replika komory solnej, bliźniaczo podobnej do tych z kopalni w Bochni, jako, iż Lubomirscy prócz zamku w Nowym Wiśniczu posiadali też bocheńskie żupy solne.

Inne pomieszczenia to dawne piwnice winne oraz komory tzw. zimne, w których przechowywano żywność. Najniższym korytarzem są zamkowe stajnie o relatywnie wysokich kamiennych sklepieniach. W pomieszczeniach stajennych zachowały się pozostałości dawnej, najstarszej bo XVI-wiecznej bramy wjazdowej prowadzącej na zamek. Trasa przeznaczona jest nie tylko dla dorosłych ale i dla dzieci powyżej 6 lat.Podziemna Trasa Nietoperzowa - Muzeum Ziemi Wiśnickiej
ul. Zamkowa 13, Nowy Wiśnicz
tel. 14/ 612-83-41
http://zamekwisnicz.pl
Bilety: normalny 5 zł, ulgowy 3 zł

Nowy Wiśnicz noclegi

Nowy Wiśnicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021