52°30'30" N, 16°15'8" E
Wielkopolskie
2017-02-03
2020-02-03 02:00

Opis Pniew

Pniewy to miasto w województwie wielkopolskim, leżące nad Jeziorem Pniewy, przy trasie nr 92, na zachód od Poznania.Historia Pniew

Prawa miejski Pniewy otrzymały już w XIII wieku, a w XVI wieku było to całkiem duże miasto ze świątyniami, rynkiem i ratuszem oraz murami obronnymi. Działały tu różne cechy: sukienniczy, garbarski czy garncarski. Co ciekawe, Pniewy były stacją przesiadkową dla dyliżansów zmierzających z Rosji do Prus. Tutaj działała poczta główna na tej trasie.

Pniewy
Pniewy

Zabytki w Pniewach

- Kościół Św. Wawrzyńca - późnogotycka świątynia z XVI wieku, choć fundacja istniała od XIV wieku, znajduje się tu sławny obraz z 1772 roku przedstawiający męczeństwo Św. Wawrzyńca 

- Kościół Św. Ducha - późnogotycka świątynia, począkowo drewniana, od XVIII wieku murowana, w kościele znajduje się obraz z XVII wieku przedstawiający zesłanie Ducha Św. 

Pniewy palac
Pniewy palac
Pniewy


- Kościół Św. Jana Chrzciciela - neoromańska świątynia z XIX wieku

- Budynek Poczty z 1826 roku - charakterystyczna budowla z cegły klinkierowej

Pniewy Klasztor U.Leduchowskiej
Pniewy Klasztor U.Leduchowskiej


Sanktuarium Św. Urszuli Ledóchowskiej, ul. Św. Urszuli Ledóchowskiej 1 - Dom Macierzysty Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego

- Rynek z Ratuszem i zabytkowymi kamienicami

Pniewy Klasztor U.Leduchowskiej
Pniewy Klasztor U.Leduchowskiej

 

Pniewy Pniewy Pniewy Pniewy Pniewy Pniewy

Pniewy noclegi

Pniewy to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Pniewach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021