Płyta pamiątkowa Krwawej Środy w Bochotnicy, mirosław

Płyta pamiątkowa Krwawej Środy w Bochotnicy

(4 głosów: 3)

W lesie, pod ruinami zamku w Bochotnicy koło Kazimierza Dolnego, znajduje się płyta upamiętniająca ofiary wydarzeń z 1942 roku, znanych pod nazwą Krwawej Środy.Wtedy to hitlerowcy dokonali krwawej pacyfikacji wsi. Nad ranem 18 listopada 1942 roku tereny okolicznych wsi - Bochotnicy, Parchatki, Kazimierza, Cholewianki oraz Rogów, zostały otoczone przez Niemców, którzy oprócz aresztowań dokonywali również mordów.

W Bochotnicy, tuż przy ścieżce prowadzącej na wzgórze, gdzie zlokalizowane są ruiny zamku Firlejów z XIV wieku, znajduje się kamień wraz z tablicą poświęconą rodzinie Grzegorczyków, która to 24 listopada została wymordowana.Booking.com
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki
51°20'7N, 21°59'39E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021