54°12'10" N, 16°11'52" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Płonące ptaki w Koszalinie to słynna rzeźba Władysława Hasiora, witająca wjeżdżających do Koszalina od strony Słupska. Abstrakcyjna metalowa instalacja jest wizytówką współczesnego Koszalina i dobrze wpisuje się w krajobraz nowowoczesnych budynków pobliskiej Politechniki.Powstała ona w 1977 roku na zamówienie ówczesnych władz miasta. W czasie szczególnych uroczystości i imprez miejskich w ptakach płonie ogień. Bliźniaczą wersję rzeźby czyli kompozycję plenerową "Ogniste ptaki", dwa lata wcześniej artysta zrealizował w Szczecinie. W 2008 roku obiekt został wpisany do Krajowego Rejestru Zabytków.Płonące Ptaki
ul. Gdańska, Koszalin

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020