Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Plenerowa ekspozycja słupów granicznych w Krynicy Zdroju

Plenerowa ekspozycja słupów granicznych w Krynicy Zdroju

Plenerowa ekspozycja słupów granicznych w Krynicy Zdroju znajduje się przy ulicy Halnej 37. Ekspozycja plenerowa czyli niewielki skansen jest prywatną własnością pana Józefa Łuczaka - właściciela Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego, przy którym właśnie ekspozycja powstała. To pasjonat, który o swojej kolekcji słupów granicznych moze opowiadać godzinami!Wielkość ekspozycji jest imponująca, zajmuje ogromną przestrzeń na ogrodzonym placu. Oglądając słupy graniczne, dowiadujemy się, iż właściciel był przez wiele lat żołnierzem zawodowym Wojsk Ochrony Pogranicza. Stąd jego pasja.Zwiedzając ekspozycję dowiadujemy się o rodzajach słupów, oraz tego, gdzie je można spotkać. W jakiej odległości od siebie powinny być umieszczone. Poznajemy też specyfikę oznaczeń nadgranicznych. Wstęp jest gratisowy, a miejsce niezwykle interesujące.

Skansen słupów granicznych
ul. Halna 37, Krynica Zdrój

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126300 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020