Plenerowa ekspozycja słupów granicznych w Krynicy Zdroju, mokunka

Plenerowa ekspozycja słupów granicznych w Krynicy Zdroju

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Plenerowa ekspozycja słupów granicznych w Krynicy Zdroju znajduje się przy ulicy Halnej 37. Ekspozycja plenerowa czyli niewielki skansen jest prywatną własnością pana Józefa Łuczaka - właściciela Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego, przy którym właśnie ekspozycja powstała. To pasjonat, który o swojej kolekcji słupów granicznych moze opowiadać godzinami!

Wielkość ekspozycji jest imponująca, zajmuje ogromną przestrzeń na ogrodzonym placu. Oglądając słupy graniczne, dowiadujemy się, iż właściciel był przez wiele lat żołnierzem zawodowym Wojsk Ochrony Pogranicza. Stąd jego pasja.Zwiedzając ekspozycję dowiadujemy się o rodzajach słupów, oraz tego, gdzie je można spotkać. W jakiej odległości od siebie powinny być umieszczone. Poznajemy też specyfikę oznaczeń nadgranicznych. Wstęp jest gratisowy, a miejsce niezwykle interesujące.

Skansen słupów granicznych
ul. Halna 37, Krynica Zdrój

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022