Plenerowa ekspozycja słupów granicznych w Krynicy Zdroju, mokunka

Plenerowa ekspozycja słupów granicznych w Krynicy Zdroju

(5 głosów: 3)
Oceń i napisz opinię

Plenerowa ekspozycja słupów granicznych w Krynicy Zdroju znajduje się przy ulicy Halnej 37. Ekspozycja plenerowa czyli niewielki skansen jest prywatną własnością pana Józefa Łuczaka - właściciela Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego, przy którym właśnie ekspozycja powstała. To pasjonat, który o swojej kolekcji słupów granicznych moze opowiadać godzinami!Wielkość ekspozycji jest imponująca, zajmuje ogromną przestrzeń na ogrodzonym placu. Oglądając słupy graniczne, dowiadujemy się, iż właściciel był przez wiele lat żołnierzem zawodowym Wojsk Ochrony Pogranicza. Stąd jego pasja.

Zwiedzając ekspozycję dowiadujemy się o rodzajach słupów, oraz tego, gdzie je można spotkać. W jakiej odległości od siebie powinny być umieszczone. Poznajemy też specyfikę oznaczeń nadgranicznych. Wstęp jest gratisowy, a miejsce niezwykle interesujące.Skansen słupów granicznych
ul. Halna 37, Krynica Zdrój

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Krynica Zdrój
Inne budowle
Normalna
skanseny
49°24'26N, 20°56'45E
26 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację