Plaża w Rudniku

Nad Jeziorem Rudnickim Wielkim w Rudniku koło Grudziądza powstała fajna, piaszczysta plaża miejska. Do dyspozycji letników jest tutaj budynek sanitarny, wypożyczalnia sprzętu wodnego, wypożyczalnia rowerów, kijków do nordic walking, leżaków, oraz sprzętu sportowego. Ponadto są grille, ławy biesiadne i miejsce na ognisko. Dla dzieci przygotowano plac zabaw. Na kąpielisku wybudowano dwa pomosty, w tym jeden ze skocznią.Na obiekcie funkcjonuje szkółka pływania i Centrum Nordic Walking "Rudnik". Odbywają się tu zajęcia fitness, zajęcia dla dzieci z animatorem, imprezy przy ognisku i muzyce. Na plaży znajduje się Restauracja Korsarz oraz Wakacyjny Punkt Informacji Turystycznej z punktem sprzedaży pamiątek. Kąpielisko strzeżone czynne jest w miesiącach czerwiec - sierpień.

W sezonie letnim na plażę dojeżdża autobus miejski linii R, przed plażą znajdują się parkingi - utwardzony i leśny. Przez cały rok na plaży odbywają sie imprezy sportowe (Bieg Trzech Plaż, Mistrzostwa w Nordic walking, rozgrywki w siatkówkę) oraz rekreacyjne (szkółka biegowa, marsze nordic walking, kąpiele morsów).Plaża nad Jeziorem Rudnickim Wielkim
ul. Żeglarska, Zaleśna i inne, Rudnik
 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Grudziądz noclegi

Grudziądz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację