Plaża nad Pogorią III

Plaża nad Pogorią III w Dąbrowie Górniczej

(4.4 głosów: 27)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Piękne, piaszczyste plaże miejskie rozciągają się tuż nad brzegiem zbiornika Pogoria III. Choć znajdują się blisko centrum miasta, są enklawą zieleni i spokoju. Z dwóch stron otoczone lasem. Na przeciwległym brzegu są letniskowe domki oraz przystań. Plaże przed kilku laty zrewitalizowano. Wydzielono miejsca dla kąpiących się, zaznaczone bojami. W sezonie letnim nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwa ratownik WOPR. Przywieziono czysty piasek na plaże, wybudowano drewniane molo.Tuż nad brzegiem jest ścieżka rowerowa i spacerowa. W sezonie plaże są oblegane przez mieszkańców nie tylko Dąbrowy Górniczej lecz i okolicznych miast. Często biwakujących w namiotach, gdyż tuż przy plaży jest spore pole biwakowe. Niebagatelną rzeczą jest infrastruktura wokół. Spore parkingi są bezpłatne. Kafejki, karczma, place zabaw dla dzieci. Tuż obok korty tenisowe i boiska.

Jezioro Pogoria III w Dąbrowie Górniczej, Roman Świątkowski
Jezioro Pogoria III w Dąbrowie Górniczej, Roman Świątkowski

Plaże są bardzo zadbane i codziennie sprzątane. Aż trudno uwierzyć, iż to praktycznie w centrum dużego miasta w Zagłębiu. To jedno z ciekawszych miejsc na terenie całej Pogorii.Plaże miejskie na Pogorii III
ul. Malinowe Górki, ul. Jasna, Dąbrowa Górnicza

Jezioro Pogoria III w Dąbrowie Górniczej, Roman Świątkowski
Jezioro Pogoria III w Dąbrowie Górniczej, Roman Świątkowski

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Dąbrowa Górnicza noclegi

Dąbrowa Górnicza to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Dąbrowa Górnicza
Jeziora i plaże
Normalna
jeziora plaże
50°20'38N, 19°11'59E
30 lipiec 2018
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację