Plaża nad Pogorią III w Dąbrowie Górniczej

Plaża nad Pogorią III w Dąbrowie Górniczej
50°20'38" N, 19°11'59" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Piękne, piaszczyste plaże miejskie rozciągają się tuż nad brzegiem zbiornika Pogoria III. Choć znajdują się blisko centrum miasta, są enklawą zieleni i spokoju. Z dwóch stron otoczone lasem. Na przeciwległym brzegu są letniskowe domki oraz przystań. Plaże przed kilku laty zrewitalizowano. Wydzielono miejsca dla kąpiących się, zaznaczone bojami. W sezonie letnim nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwa ratownik WOPR. Przywieziono czysty piasek na plaże, wybudowano drewniane molo.Tuż nad brzegiem jest ścieżka rowerowa i spacerowa. W sezonie plaże są oblegane przez mieszkańców nie tylko Dąbrowy Górniczej lecz i okolicznych miast. Często biwakujących w namiotach, gdyż tuż przy plaży jest spore pole biwakowe. Niebagatelną rzeczą jest infrastruktura wokół. Spore parkingi są bezpłatne. Kafejki, karczma, place zabaw dla dzieci. Tuż obok korty tenisowe i boiska.

Plaża nad Pogorią 3
Plaża nad Pogorią 3

Plaże są bardzo zadbane i codziennie sprzątane. Aż trudno uwierzyć, iż to praktycznie w centrum dużego miasta w Zagłębiu. To jedno z ciekawszych miejsc na terenie całej Pogorii.

Plaże miejskie na Pogorii III
ul. Malinowe Górki, ul. Jasna, Dąbrowa Górnicza

Jezioro Pogoria III w Dąbrowie Górniczej
Jezioro Pogoria III w Dąbrowie Górniczej


Jezioro Pogoria III w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowa Górnicza noclegi

Dąbrowa Górnicza to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021