Gdańsk
Jeziora i plaże
plaże
Normalna
Pomorskie
2017-05-05
2020-01-28 13:46
54°24'13" N, 18°41'5" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Plaża na Westerplatte to niewielka plaża położona miedzy Westerplatte a Portem Północnym w Gdańsku. Kiedyś właśnie tu znajdowało się ujście Wisły.Miejsce to cieszyło się ogromną popularnością przed II wojną światową. Wszystko za sprawą pięknego, zasłużonego położenia, doskonałych kąpieli morskich i fal. Westerplatte było bardzo wspaniałym kąpieliskiem, modnym i chętnie odwiedzanym przez gdańszczan i nie tylko.

Historię kąpieliska zakończyła jednak decyzja Rady Ligi Narodów z 1924 roku utworzenia tam Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Co działo się później już wiemy z historii...

Plaża na Westerplatte istnieje do dziś, ale w niczym już nie przypomina kąpieliska z dawnych czasów. Miejsce nie jest strzeżone.Plaża
ul. Sucharskiego, Gdańsk
 

  

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Margaretka Krajtroter 4415 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021