Planty w Rawiczu

Planty w Rawiczu

(4.4 głosów: 18)
Oceń i napisz opinię

Planty to chyba najciekawszy zabytek Rawicza. Są one unikalne w skali kraju, gdyż to drugie pod względem długości planty w Polsce po plantach krakowskich.Około 1665 roku Rawicz otoczono systemem wałów ziemnych i fos, w skład którego weszły również cztery bramy: Szymanowska, Poniecka, Wąsoska i Wrocławska. Gdy miasto się rozrastało, fortyfikacje zaczęto likwidować. W ich miejscu w połowie XIX wieku utworzono wspaniałe zieleńce publiczne, nazywane wówczas plantami.

Rawickie planty opierają się na planie prostokąta o obwodzie blisko 3 km. Pierścień około 1700 drzew i kilku tysięcy krzewów otacza tutejszą starówkę. W obrębie plant Rawicz zachował swój pierwotny układ urbanistyczny, wzorowany na planie średniowiecznych. W południowo - wschodnim narożniku plant usypano wzgórze, z którego roztacza się piękna panorama miasta.Planty miejskie
ul. Wały ks. Poniatowskiego, Rawicz
 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Rawicz noclegi

Rawicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rawicz
Parki miejskie
Ważna
parki planty
51°36'22N, 16°51'32E
22 październik 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację