Rawicz
Parki miejskie
parki, planty
Ważna
Wielkopolskie
2014-10-22
2020-01-28 13:46
51°36'22" N, 16°51'32" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Planty to chyba najciekawszy zabytek Rawicza. Są one unikalne w skali kraju, gdyż to drugie pod względem długości planty w Polsce po plantach krakowskich.Około 1665 roku Rawicz otoczono systemem wałów ziemnych i fos, w skład którego weszły również cztery bramy: Szymanowska, Poniecka, Wąsoska i Wrocławska. Gdy miasto się rozrastało, fortyfikacje zaczęto likwidować. W ich miejscu w połowie XIX wieku utworzono wspaniałe zieleńce publiczne, nazywane wówczas plantami.

Rawickie planty opierają się na planie prostokąta o obwodzie blisko 3 km. Pierścień około 1700 drzew i kilku tysięcy krzewów otacza tutejszą starówkę. W obrębie plant Rawicz zachował swój pierwotny układ urbanistyczny, wzorowany na planie średniowiecznych. W południowo - wschodnim narożniku plant usypano wzgórze, z którego roztacza się piękna panorama miasta.

Planty miejskie
ul. Wały ks. Poniatowskiego, Rawicz
 Rawicz noclegi

Rawicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021