Planetoida Toruń

Planetoida Toruń

(4.2 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Przy fontannie Cosmopolis w Toruniu w lutym 2009 roku została odsłonięta aluminiowa instalacja przestrzenna ukazująca fragment orbity z planetoidą "Toruń" (12999). Rzeźba jest autorstwa Pauliny Kaczor-Paczkowskiej.

Planetoida została odkryta 30 sierpnia 1991 roku przez amerykańskiego astronoma - prof. Edwarda Bowella. Jest to planetoida pasa głównego, krążąca między orbitami Marsa i Jowisza.Została nazwana "Toruń" (12999), a numer piszemy w nawiasach, dzieki prof. Tadeuszowi Michałowskiemu, który wiedząc że Bowell jest wielkim wielbicielem Torunia, namówił go do nadania takiej właśnie nazwy. 

Planetoida Toruń
Skwer Broniewicza, Fosa Staromiejska, Toruń

Pierwotny autor treści: Piotr

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 07:00–00:00
  • wtorek: 07:00–23:00
  • środa: 07:00–23:00
  • czwartek: 07:00–23:00
  • piątek: 07:00–23:00
  • sobota: 07:00–23:00
  • niedziela: 07:00–23:00

Toruń noclegi

Toruń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023