Plac Przyjaciół Sopotu , mokunka

Plac Przyjaciół Sopotu

(4.5 głosów: 22)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Plac Przyjaciół Sopotu to miejsce, gdzie kończy się Monciak, a jeszcze nie zaczyna molo. Tak nieco z przymrużeniem oka można by nazwać to magiczne miejsce w Sopocie - najmniejszym organizmie miejskim Trójmiasta. To tędy każdy z Monciaka zmierza w najbardziej znane miejsce na sopockiej plaży. Pod Placem Przyjaciół Sopotu ulica Grunwaldzka przebiega tunelem, aby nie zakłócić spacerującym turystom i mieszkańcom.

Ilość lokali gastronomicznych nagromadzonych w okolicy tego miejsca może przyprawić o zawrót głowy. Podobnie jak ceny. Jednak będąc w Sopocie po prostu trzeba tu być. Plac stanowiący przedłużenie deptaku jest pięknie zagospodarowany. Kostka brukowa i płyty ułożone w specjalne wzory, ławeczki, niewielkie dekoracyjne drzewa. Bliżej morza powstały kolorowe rabaty oraz nowa fontanna, która wieczorem rozbłyska tysiącem świateł.Jeszcze do niedawna na Placu Przyjaciół Sopotu stała fontanna Jasia Rybaka, miejsce tak charakterystyczne, w sposób szczególny oddające cześć ciężkiej pracy rybaków. Charakterystyczne ośmiokątne baseny, a pośrodku dumnie stał ów Jasio Rybak, trzymający kosz pełen ryb oparty na barkach. Smutne jest to, iż fontanna choć była symbolem historii Sopotu została rozebrana. Podobno nie pasowała do nowoczesności tego miejsca. 

Plac Przyjaciół Sopotu
Sopot

Sopot noclegi

Sopot to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022