Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Plac Przyjaciół Sopotu to miejsce, gdzie kończy się Monciak, a jeszcze nie zaczyna molo. Tak nieco z przymrużeniem oka można by nazwać to magiczne miejsce w Sopocie - najmniejszym organizmie miejskim Trójmiasta. To tędy każdy z Monciaka zmierza w najbardziej znane miejsce na sopockiej plaży. Pod Placem Przyjaciół Sopotu ulica Grunwaldzka przebiega tunelem, aby nie zakłócić spacerującym turystom i mieszkańcom.Ilość lokali gastronomicznych nagromadzonych w okolicy tego miejsca może przyprawić o zawrót głowy. Podobnie jak ceny. Jednak będąc w Sopocie po prostu trzeba tu być. Plac stanowiący przedłużenie deptaku jest pięknie zagospodarowany. Kostka brukowa i płyty ułożone w specjalne wzory, ławeczki, niewielkie dekoracyjne drzewa. Bliżej morza powstały kolorowe rabaty oraz nowa fontanna, która wieczorem rozbłyska tysiącem świateł.

Jeszcze do niedawna na Placu Przyjaciół Sopotu stała fontanna Jasia Rybaka, miejsce tak charakterystyczne, w sposób szczególny oddające cześć ciężkiej pracy rybaków. Charakterystyczne ośmiokątne baseny, a pośrodku dumnie stał ów Jasio Rybak, trzymający kosz pełen ryb oparty na barkach. Smutne jest to, iż fontanna choć była symbolem historii Sopotu została rozebrana. Podobno nie pasowała do nowoczesności tego miejsca. 

Plac Przyjaciół Sopotu
SopotSopot noclegi

Sopot to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020