Plac Mickiewicza
przy ul. Święty Marcin, Poznań
 

52°24'30" N, 16°55'2" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Plac Adama Mickiewicza w Poznaniu to główny plac Dzielnicy Cesarskiej w Poznaniu. Znajduje się on pomiędzy ul. Wieniawskiego i al. Niepodległości. Na placu Mickiewicza znajdują się słynne Krzyże Poznańskie i pomnik Adama Mickiewicza, w pobliżu widać park krajobrazowy z piękną fontanną i Teatrem Wielkim w tle, Zamek Cesarki oraz Collegium Minus Uniwersytetu Poznańskiego. 

Plac A.Mickiewicza

Plac A.Mickiewicza Plac Mickiewicza w Poznaniu Pl.A.MIckiewicza Pl.A.MIckiewicza Pl.A.MIckiewicza Pl.A.MIckiewicza Pl.A.MIckiewicza
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114301 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020