Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Plac Michała Kajki w Mrągowie, Danusia

Plac Michała Kajki w Mrągowie

(3.7 głosów: 7)

Plac Michała Kajki to centralny plac Mrągowa. W XV wieku istniał w tym miejscu prostokątny Rynek Miejski. Miejsce to było niezbyt dużych rozmiarów, a miasto przeżywało kryzys ekonomiczny i nie mogło rozbudować swoich terenów.Niewielką zabudowę Rynku dwukrotnie trawiły pożary. Po kilkukrotnych odbudowach w XIX wieku zapadła decyzja o budowie nowego Ratusza. Usytuowano go tak, że podzielił ówczesny Rynek na dwie części funkcjonujące do dziś - południowy Duży Rynek - obecny plac M. Kajki i północny Mały Rynek.

Plac Kajki
MrągowoBooking.com
Rynki, place i deptaki
Normalna
place
53°52'12N, 21°18'14E
08 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację